WINA Z WINNICY NOBILIS

Pierwszym winem z Winnicy Nobilis, które trafiło na rynek, był Mr Helidor. Powstał właściwie przez przypadek – jako aromatyczny kupaż dwóch odmian – i od razu podbił serca gości. Mr Helidor do dziś cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, którzy doceniają jego smak i regularnie wracają po kolejne roczniki tego wina.

W ofercie Winnicy Nobilis jest obecnie 9 gatunków win – od wytrawnych po półsłodkie – wśród których coś dla siebie znajdą zarówno doświadczeni koneserzy, miłośnicy dobrej kuchni i win podkreślających smak potraw, jak i osoby poszukujące przyjemnego w odbiorze wina na niezobowiązujące spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

Dzisiaj wizytówką Winnicy Nobilis są różowe wina Roselit Diva – wytrawne, półwytrawne i półsłodkie – rozpoznawane, doceniane i wielokrotnie nagradzane w konkursach winiarskich.

Gdzie KUPIĆ NASZE WINA?

Wina z Winnicy Nobilis można kupić podczas wizyty w Winnicy. Dostępne są także w wybranych sklepach i restauracjach w Sandomierzu oraz podczas lokalnych targów i innych wydarzeń. Już wkrótce ruszy nasz sklep internetowy.

MR helidor

wino białe półsłodkie 

Bogaty aromat o nutach kwiatu czarnego bzu, pokrzywy i liścia czarnej porzeczki. Charakteryzuje się naturalną słodyczą z delikatnym kwasowym akcentem.

szczepy: Pinot blanc (80%), Muscat (20%)

GOLD SOLARE

wino białe półwytrawne 

Bogate w wyraziste aromaty ananasa, z wyczuwalną nutą gruszek i mirabelek oraz przyjemnie zaakcentowaną rześką kwasowością. Finisz wyrazisty, przyjemny, z lekko ziołowym, pieprznym podbiciem.

szczep: Solaris (100%)

SWEET PEARL

wino białe półsłodkie 

W bukiecie dominuje dojrzała brzoskwinia i odrobina słodkiej gruszki, później do akcji wkracza pigwa, jabłko, nuty muszkatowe i korzenne.

szczep: Hibernal (100%)

QUEEN CELESTA

wino białe wytrawne 

Jednoszczepowe wino, łączące w sobie aromaty zielonych jabłek, brzoskwiń, cytrusów oraz polnych kwiatów. Harmonijne, z orzeźwiającą kwasowością.

szczep: Seyval Blanc (100%)

Roselit Diva wytrawne

wino różowe wytrawne 

Świeże, harmonijne, z długim owocowym finiszem. Delikatne nuty poziomek, malin i truskawek, dobra kwasowość i solidna porcja orzeźwienia.

szczepy: Leon Millot (40%), Marechal Foch (60%)

Roselit Diva Półwytrawne

wino różowe półwytrawne 

Wśród owocowych aromatów dominują truskawki i poziomki. Odrobina owocowej słodyczy z zachowaniem orzeźwienia i świeżości.

szczep: Leon Millot (40%), Marechal Foch (60%)

Roselit Diva Półsłodkie

wino różowe półsłodkie 

Wino o mocnym owocowym smaku, z nienachalnie zarysowaną słodyczą, podkreślającą atrakcyjne niuanse czerwonych owoców, truskawek czy dojrzałego arbuza.

szczep: Regent (100%)

Sir Flamen

wino czerwone wytrawne 

Pełne, aksamitne. W nosie wyraźnie wyczuwalne aromaty owocowe jeżyn, wiśni oraz śliwek. Wino w pełni zorganizowane, dojrzałe, z miękkimi, dobrze wyważonymi taninami, z delikatnym posmakiem czekolady i wanilii.

szczepy: Regent (80%), Rondo (20%)

Lady Rubin

wino czerwone wytrawne 

Charakteryzuje się intensywnym, złożonym bukietem aromatycznych, dojrzałych owoców, tj. śliwki i tarniny.

szczep: Regent (100%)