POZNAJ WINNICĘ NOBILIS

WINNICA NOBILIS

Winnica Nobilis, pierwsza profesjonalnie prowadzona winnica na Sandomierszczyźnie, powstała w 2001 roku. Położona jest pośród malowniczych sadów jabłoniowych w Faliszowicach (pow. sandomierski) na Wyżynie Sandomierskiej. 

Winnica Nobilis jest od 20 lat prowadzona według najnowszych metod naukowych, aby zapewnić odpowiednie standardy uprawy i uzyskać wysoką jakość owoców. Magdalena i Grzegorz Kapłanowie łączą pasję, profesjonalizm, wiedzę i wieloletnie doświadczenie, a efektem ich pracy są znakomite wina – doceniane zarówno przez gości, jak przez jurorów krajowych i zagranicznych konkursów winiarskich.

Winnica Nobilis należy do Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy i współtworzy Sandomierski Szlak Winiarski.

OFERTA

Zapraszamy do odwiedzania Winnicy Nobilis. Z przyjemnością oprowadzimy Państwa po winnicy, opowiemy o uprawie winorośli i tajnikach pracy winiarskiej. 

Proponujemy degustację naszych win i lokalnych serów – dla gości indywidualnych i grup zorganizowanych.

We wrześniu i październiku zapraszamy także na degustację owoców z uprawianych przez nas odmian i do zakupu sadzonek winorośli ze Szkółki Nobilis.

W Winnicy oferujemy przez cały rok możliwość zakupu naszych win.

ZESPÓŁ

Winnica Nobilis została założona w rodzinnym gospodarstwie sadowniczym z wieloletnimi tradycjami. Dziś, po 20 latach działalności, w prace w Winnicy zaangażowane są już dwa pokolenia rodziny Kapłanów – Magdalena i Grzegorz oraz ich syn Bartosz. 

SZKÓŁKA WINOROŚLI NOBILIS

Szkółka winorośli Nobilis powstała w 2004 roku przy Winnicy Nobilis, pierwszej profesjonalnie prowadzonej winnicy na Sandomierszczyźnie. Oferujemy specjalnie wyselekcjonowane odmiany winorośli, odpowiednie do uprawy w polskich warunkach klimatycznych.